Energia odnawialna

Przygotowujemy i realizujemy inwestycje związane z budową elektrowni wiatrowych. Głównym zadaniem i celem segmentu energetyki odnawialnej w Eurowind jest budowa elektrowni wiatrowych oraz ich eksploatacja, czyli wytwarzanie bezpiecznej i przyjaznej dla środowiska energii elektrycznej.

Doświadczenia zdobyte na tym polu w Polsce pozwalają nam zaoferować naszym partnerom najwyższy poziom sprawności i profesjonalizmu w pokonywaniu wszelkich barier i wymagań stawianych przez ustawodawstwo polskie, jak i europejskie.

Sukcesem Eurowind w dziedzinie energetyki odnawialnej jest realizacja sześciu elektrowni wiatrowych. W latach 2005–2007 powstały kolejno Park Elektrowni Wiatrowych Lisewo I oraz Lisewo II o łącznej mocy zainstalowanej 10,8 MW. W lipcu 2007 r. uruchomiono Park Wiatrowy Łebcz o mocy 3,2 MW. Farma Wiatrowa Trzcianka o mocy zainstalowanej 4,1 MW została oddana do użytku w październiku 2012 r. Farma Wiatrowa Grodzisk Wielkopolski (moc 4,1 MW) i Farma Wiatrowa Okonek (moc 4,1 MW) zostały zbudowane w lutym 2014 r. i wkrótce potem oddane do użytku.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zespołu zarządzającego oraz wysokim kwalifikacjom pracowników poszczególnych działów obecnie rozwijamy projekty o mocy ponad 200 MW, znajdujące się na różnych etapach realizacji.
 

Farma Wiatrowa Bąków - projekt parku wiatrowego składającego się z 20 elektrowni o łącznej mocy 50 MW, zlokalizowanego w gminie Grodków w województwie opolskim. Projekt posiadający pełne pozwolenie na budowę, gotowy do realizacji.

Farma Wiatrowa Wyrzysk
- projekt 2 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 5 MW, położonych w gminie Wyrzysk w województwie wielkopolskim. Projekt posiadający pełne pozwolenie na budowę, gotowy do realizacji.

Farma Wiatrowa Bąków 2 - projekt parku wiatrowego obejmującego budowę 40 turbin o łącznej mocy 120 MW, rozmieszczonych w gminie Grodków w województwie opolskim. Projekt w zaawansowanej fazie rozwoju, posiada pozwolenie na budowę dla elektrowni wiatrowych.

 

Farma Wiatrowa Apollo -  projekt parku wiatrowego składającego się z 10 elektrowni o łącznej mocy 30 MW, zlokalizowanego w gminie Gronowo Elbląskie w województwie warmińsko-mazurskim. Projekt w zaawansowanej fazie rozwoju, posiada pozwolenie na budowę dla turbin wiatrowych.

Nasza oferta
Zapoznaj się z naszą ofertą
Energia
Energia odnawialna
Przygotowujemy i realizujemy inwestycje związane z budową elektrowni wiatrowych.
zobacz więcej
Handel
Sprzedaż energii
Oferujemy obrót energią elektryczną i zarządzanie portfelem wytwarzania odnawialnych źródeł energii elektrycznej.
zobacz więcej
Budowa
Budownictwo
W ramach Grupy Kapitałowej Eurowind funkcjonuje spółka zajmująca się działalnością budowlaną.
zobacz więcej
Finanse
Działalność finansowa
zobacz więcej
Kontakt z nami
Masz pytania napisz lub zadzwoń do nas
ul. Abrahama 1a,
80-307 Gdańsk
Telefon:
E-mail:
Formularz kontaktowy